קליפ בת מצווה הומוריסטי או
דרשת בת מצווה מצחיקה ? 

הורים יקרים, הבת מצווה בפתח,
ואתם מתלבטים באיזו אטרקציה בידורית לבחור,
בקצרה ובלי "ל"חפור",
הנה היתרונות והחסרונות של קליפ בת מצווה הומוריסטי מול דרשת בת מצווה מצחיקה – בבקשה :

 איפה יש יותר סיפוק אישי ?

כידוע אחת ממטרות טקס בת המצווה הוא לשים את הנערה, את הילדה שלך במרכז העניינים -לתת לה את הפוקוס, את תשומת הלב, לתת לה לקבל את מחיאות הכפיים מהאורחים להרגיש את החוויה ואת האהבה שלהם ,

בקליפ בת מצווה הכי מושקע שיש – אין את זה ! היא לא תקבל ולא תחווה את ההרגשה הזו – כי את הסרט תצלמו הרבה לפני האירוע ואולי היא זו שמופיעה על המסך -אבל באותה מידה זה גם יכול להיות מישהו: זמר או סלב. המחיאות כפיים אולי בשבילה אבל ברגע שיש פער כזה גדול של ימים ושבועות מעצם ביצוע הפעולה (קרי צילום הסרטון) ועד לפידבק מחיאות הכפיים -אין את ההרגשה שבעצם מקשרת את הפידבק לפעולה.

זה כמו שאשתי היקרה, תתאפר לפני אירוע תתלבש יפה ו 5 ימים אחרי אני אחמיא לה בזמן שהיא עם פיג'מה עושה ספונג'ה… "שומעת, בשבוע שעבר שיצאנו נראית מעולה"…רוב הסיכויים שאשן על הספה באותו ערב…חיוך

 מוערבות של הקהל האורחים ושת"פ 

(בהנחה שגם בקליפ וגם בדרשת בת מצווה מדובר על חייה ומשפחתה של כלת בת המצווה ) 
בביצוע הפיזי של הילדה -כלת האירוע הקהל הרבה יותר מעורב !

למה ?

כי באירוע בת מצווה / חתונה וכו' בעל השמחה -הוא מעין "מוקף בהילה" יותר מכבדים אותו -באירוע שלו,
כאן האורחים רואים את הילדה ככוכבת האירוע מולו – זה כמו באירועים שאנחנו נמצאים קוראים יקרים, והחתן או הכלה באים לשולחן שלנו – מתוך כבוד לזוג שזה אירוע שלהם אנחנו עוזבים הכל ומתפנים אליהם -כנ"ל כאן, בקליפ – יש ריחוק מסוים דיסטנד כי זה עדיין לא כאן לא פיזית במקום.

לבעלי השמחה בזמן האירוע אנחנו רוחשים יותר כבוד מבדר"כ,
הייתי בחתונה ואני לא רוקד בדר"כ בחתונות ואירועים – בקשו ממני לבוא לרקוד אמרתי:"לא אני עייף ,עזוב" הכלה באה בלי תחנונים, בלי בקשות, רק הושיטה לי יד, באתי ורקדתי ישר וכל האירוע! …..טוב, אחרי הכל זו הייתה חתונה שלי …חיוך

 מה מבדר יותר ?

   אין הבדל כל עוד הקליפ והדרשה נכתבו ברמה גבוה ומצחיקה הן אמורות לתת אותו אפקט , העניין והענין הגדול שבקליפ הסרטון רץ..אי אפשר לעצור …כלומר אם באיזשהו שלב נופלת כוס וכולם מסתכלים, יש בעיה ויזואלית , הסרט ממשיך ואם היה איזה נתון שהחמצנו לא נוכל להינות מהפאנץ של הבדיחה או להבין את הבדיחה בסוף..

זה כמו שאספר לכם :פרסי גרוזיני ורומני טסו במטוס __(חסר)____(לא שומעים) __הרומני אמר "גנבו לי את השעון "….(מי שרוצה לשמוע את כל הבדיחה שיכתוב לי בכייף..)

 לסיכום:

אם הדרשה או הקליפ נכתבים ברמה גבוהה ומוצלחת -ומועברים בצורה טובה ואיכותית ללא בעיות -לקהל אמורה להיות -את אותה החויה ! אבל …לילדת בת המצווה לא…בקליפ היא לא תרגיש את המחווה ומחיאות הכפיים.

 האורחים ימחאו כפיים ויהיו יותר מעורבים -כאשר הם רואים את הילדה "כוכבת האירוע" מולם ולא בסרטון…

 ומבחינת כשל טכני- עם הקליפ שרץ -יש פחות שליטה עליו..פספוס של מילה פה מילה שם וזה יכול לפגוע בהבנת הבדיחה ו..ברמת ההנאה של האורחים.

בכל מקרה אם מעניין אתכם לשמוע עוד טיפים לקבל עוד עצות ובכלל מה שקשור בכתיבה קומית והומוריסטית -גם אם זה קליפ בת מצווה הומוריסטי או דרשת בת מצווה מצחיקה
מוזמנים לפנות אליי

(השקעתי וכתבתי את כל המאמר הזה, לא תפרגנו…חיוך)

בקצרה , מי אני ?

סטנדאפיסט ותסריטאי קומי
כסטנדאפיסט 17 שנים על במות הסטנדאפ בארץ,
ככותב כתבתי בין היתר לתכניות:
"צחוק מהעבודה" "החברים של נאור" ועוד ועוד..
ב9 שנים האחרונות אני עובד ילדי בר / בת מצווה כותב להם טקסט הומוריסטי ( סטנדאפ) שהם מציגים באירוע.
והתוצאות?….לפניכם בצדדים. 

מוזמנים להשאיר פרטים – לחצו כאן. 

מאחל לכם 
אירוע בת / בר מצווה מוצלח ושמח,
ירון בוני (ירוניס) .

האם צריך לזכור את הדרשה בע"פ ?